środa, 27 maja 2015

Inspiracje na Dzień Dziecka i 3 urodziny!

Zbliża się czerwiec, a więc przed nami Dzień Dziecka i 3 urodziny Zuzi! Z tej okazji postanowiłam przygotować kilka inspiracji prezentowych.
W tym roku skupiam się głównie przyjemnościom, typowym prezentom.

NA NUDĘ.
                  Pogoda nie rozpieszcza i zdarzają się dni, kiedy po prostu siedzimy w domu. Najlepiej sprawdzają się puzzle, układanki i proste gry. To w sumie nie tylko przyjemności, bo dzięki "takim" pozycjom możemy podszkolić się w trudnych do zrozumienie zagadnieniom (np. pory roku).


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

ŚWIAT MAILEG.
                             Zupełnie przepadłam dla tych uroczych króliczków, myszek i różnych akcesoriów! Widzę, że Zuzia jest już w odpowiednim wieku, aby móc kolekcjonować takie rzeczy. Mamy już kilka mebelków, małego króliczka i myszkę. Pora na więcej.


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8

DO CZYTANIA.
                           W końcu przyszedł czas, kiedy Zuzia chętnie słucha bajek i opowieści. Najwieksze wzięcie mają te książki, w których jest mało tekstu i dużo obrazków. Uwielbiam Wydawnictwo Zakamarki i to właśnie stąd pochodzą wszystkie pozycje.


1 / 2 / 3 / 4

INNE.
         

1. Zestaw lekarski - Zuzia chętnie bawi się w naśladowanie/odgrywanie ról. Często bywa lekarzem, więc myślę, że idealnie się u nas sprawdzi.

2. Tablica magnetyczna do nauki pisania cyfr KID O - Mamy "bum" na cyferki! Zuzia zna wszystkie cyfry oraz potrafi sama policzyć do 10. Myślę, że następnym etapem może być nauka pisania. Co ciekawe my uczyliśmy ją liczyć do 3, a resztę nauczyła się sama!

3. Szczotka do włosów Tangle Teezer - sama posiadam taką w wersji dla dorosłych i często zdarza mi się rozczesywać nią Zuzankowe loki. Jest idealna, więc chyba pora, aby i ona miała swoją.

4. Lusterko Djeco - strojnisia się zrobiła z niej mała, także przyda jej się takie lustereczko.

5. Spinka Kollale - Zuza coraz chętniej nosi spineczki, także takie serduszko będzie idealne.

6. Pulpit dyrygenta B-Toy - podpatrzone u nebule.pl. Idealne do różnych zabaw, ponawania instrumentów, różnicowania dźwięków, co w naszym przypadku jest bardzo ważne. 

7. Zestaw biżuterii Djeco - tak jak 4 i 5. Myślę, że Zuzi się spodoba taki "bezpieczny" zestaw biżuterii.

Oczywiście równie wspaniałym prezentem będzie rowerek biegowy, czy już taki większy z kolami bocznymi, hulajnoga (też ją Zu dostanie), zestaw z ciastoliną, czy zestaw farb i kolorowanek.

Mam nadzieję, że ktoś się zainspiruje moimi propozycjami. 

3 komentarze:

  1. nic dodać nic ująć!lista idealna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć, w zasadzie planuje wyprawić jakieś przyjecie dla naszej Madzi, ale nie mam jeszcze nic konkretnego w planie, chociaż zastanawiamy się nad http://www.klaunpolska.pl/ - w tam tym roku korzystaliśmy z ich usług i nie zawiedliśmy się, dzieci były bardzo zadowolone. Dlatego pewnie i w tym roku skorzystamy.

    OdpowiedzUsuń