środa, 20 lutego 2013

Tomografia komputerowa

Wczoraj dostaliśmy telefon, że mamy w piątek stawić się w Kajetanach na tomografię komputerową . Cieszę się bardzo, bo to znak że jesteśmy już coraz bliżej zaimplantowania.co prawda nie dostaliśmy jeszcze listu, ale bardzo wierzymy w to, że to tylko formalność.

Czym jest tomografia komputerowa?

"To specjalistyczne badanie obrazowe wykorzystujące promieniowanie jonizujące, mające szeroki zakres zastosowań w diagnostyce medycznej począwszy od urazów i stanów nagłych
do badań planowych." - definicja TU

Zuzia będzie miała robioną tomografię kości skroniowych w znieczuleniu. Jest to jedno z wymaganych badań jakie musimy dostarczyć przed zaimplantowaniem. Troszkę się denerwuję tym znieczuleniem, ale innej opcji nie ma. Dziecko musi leżeć nieruchomo podczas badania, co jest niemożliwe. Dodatkowo musimy mieć aktualną morfologię, więc z rana P. zawiózł nas na pobranie. Troszkę Zuzia zapłakała, no ale nie ma co się dziwić. W nagrodę dostała zebrę i od razu było lepiej.

Jak musimy przygotować się do badania? 6 godzin przed badaniem możemy zjeść ostatni posiłek. Badanie mamy na 12.30 więc akurat jak Mała obudzi się o 6.30 to dostanie solidną porcję kaszki, zamiast mleka. Potem do 9.30 możemy jeszcze pić wodę, herbatkę lub sok jabłkowy. Straszny rygor, ale jakoś damy radę.

Nie będę pisać o zaletach, a tym bardziej o wadach znieczulenia, bo na samą myśl robi mi się słabo. Musimy jakoś to przetrwać i tyle.

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i nic jej dziwnego nie wyjdzie w tej tomografii. Ehh... już chcę być po.

2 komentarze:

  1. trzymam za was mocno kciuki. Z tym jedzeniem to faktycznie rygor straszy... Ale na pewno dacie radę!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ale i tak ciężko mi będzie usnąć :/

    OdpowiedzUsuń