czwartek, 18 lipca 2013

Kolejne podłączenie procesora oraz nowa pani psycholog

Tak jak obiecałam opiszę jak wyglądała nasza kolejna wizyta w Kajetanach.

Wizytę miałyśmy na 11.20, ale tym razem musiałyśmy się zarejestrować na dole, więc wybraliśmy się tam odpowiednio wcześnie. Dobrze, że tak zrobiliśmy, bo oczywiście na dole w rejestracji tłumy. Na szczęście poszło dość gładko. Ja stałam w kolejce, a dziadek ganiał za małym tajfunem :) Gdy byliśmy na pierwszym ustawieniu procesora, to każdy z naszej grupy dostał termin kolejnego ustawienia. Było nam smutno, bo jak jedyni mieliśmy termin na dziś, większość ma termin na za tydzień. Jednak spotkaliśmy trójkę z ostatniego spotkania :) Wtedy również powiedzieli nam, aby przygotować się na kilka godzin spędzonych w Kajetanach.

Najpierw miałyśmy wizytę u lekarza, gdzie zebrano mały wywiad odnośnie stanu zdrowia Zuzi z ostatnich dwóch miesięcy, a następnie wyczyszczono jej uszy! Istna masakra! Malutka tak się strasznie darła, spociła okropnie, nawet pani która trzymała jej głowę strasznie się spociła, ale udało się :) Uszka czyściutkie! :) Miała nieźle brudne, fuj....

Wiecie jak czyścić uszy niemowlakom? Mam nadzieje, że nie używacie patyczków do uszów! Tego nie wolno robić. Trzeba podczas kąpieli wyczyścić małżowinę uszną i wejście oraz raz na jakiś czas wcisnąć parafinę do uszka. Nic więcej. Na czyszczenie uszu wybrać się do laryngologa! Samemu nic nie majstrować, bo można naruszyć błonę bębenkową!!!

Oczywiście Zuzia szybko zapomniała, że ktoś jej majstrował przy uchu i jak tylko wyszłyśmy z gabinetu uspokoiła się i zaczęła ganiać po korytarzu. Chwila odpoczynku i ogień do technika na ustawienie procesora.

Wizyta wyglądała podobnie jak poprzednia. Zostały wykonane pomiary impedancji cewki i elektrod. Ostatnim razem wyszło to kiepsko, ale teraz jest już wszystko dobrze :) Zuziowy procesor został rozmontowany i wgrano do niego trzy nowe programy. Jako bazowy został ten program, z którym przyszłyśmy, czyli program czwarty z poprzedniego ustawienia. Oczywiście na wszystkich trzech nowych programach były u Zuzi reakcje, które mnie niezmiernie ucieszyły! Bo mam pewność, że słyszy. Jednak tak jak ostatnio na ostatnim programie Zuzia się rozpłakała i widać było, że jest jej bardzo nieprzyjemnie :/

Nasze zalecenia są takie, że za miesiąc mamy ustawić program trzeci, a za dwa miesiące program czwarty. Aktualnie mamy program drugi, a ten ostatni z poprzedniego ustawienia zrobił się naszym pierwszym programem, tak na wszelki wypadek.

Zostałam pochwalona, że o tydzień przedłużyłam Zuzi program trzeci ostatnio :) Lepiej, żeby była dłużej na niższym programie, niż żeby nie nosiła procesora na wyższym programie. :)

Co by było śmieszno tak wyglądała nasza wizyta. Odbyła się bardzo sprawnie i szybko! Całość może 1,5 h!

Gdy wychodziliśmy, stwierdziłam, że zapiszę się od razu do genetyka po wyniki na październik, bo dodzwonić się tam to coś niemożliwego! Udało się :) Za jednym zamachem zaliczymy poranne trzecie ustawienie procesora i po tym mamy genetyka. Mam nadzieję, że już coś się dowiemy :]

A dziś miałyśmy wizytę u nowej pani psycholog.

Było cudnie. Co prawda Zuzia troszkę była zmęczona, ale pięknie współpracowała. Pani zapytała się dlaczego zmieniłyśmy psychologa, przeprowadziła wywiad, sprawdziła jak Zuzia się bawi zabawkami i powiedziała mi co zaobserwowała przez 45 min pobytu u niej. I to ja rozumiem, dialog matka - psycholog, a nie monolog psychologa przy histeryzującym dziecku! Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zuzia wie do czego służą zabawki, ma pozwolenie na rzucanie różnymi zabawkami jeśli to wydaje dźwięk, mamy ją powoli uczyć zakazów, tak jak to robimy. To, że się złości jak jej czegoś zabraniamy jest jak najbardziej normalną sytuacją. Dodatkowo powiedziała, że mam się nie martwić tym, że mamy problem z rozumieniem mowy. Także humor mi się trochę poprawił :)

Dziękuję Wam też za te słowa wsparcia, bo mimo, że znamy się tylko wirtualnie, bardzo dużo dla mnie znaczą! :***

P.S. Zuzia chodzi do tyłu i dziś wyszedł nam 13-ty ząbek :) Lewa górna trójeczka :) I wszystko jasne, czemu dziecko gorzej sypia.

22 komentarze:

 1. Jak sprawnie Wam poszło, super!

  Nam po 4 miesiącach ciszy pojawił się siódmy ząbek! ;)
  Mamy 4 na górze i dzięki nowemu 3 na dole ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo sprawnie, aż się zdziwiłam.

   Dziś zauważyłam, że druga górna trójka idzie, bo dziąsło spuchnięte!

   Usuń
 2. Super!!! A kto ustawił procesora?? Do jakiego lekarza chodzi??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko mi powiedzieć kto, bo tam jest kilku techników. My za każdym razem trafiamy na babeczki. A lekarz, to Malesińska.

   Usuń
 3. Super, że jest dobrze, a wierzę, że będzie jeszcze lepiej. Zuzia po prostu potrzebuje czasu. Poza tym ma wspaniałą mamę, więc jak coś mogłoby jej się nie udać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kochana!

   Mam taką nadzieję, choć powoli tracę ją :(

   Usuń
 4. Bedzie jeszcze lepiej, zobaczysz ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. super, byle do przodu, a będzie coraz lepiej! Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Byle by do przodu z efektami :)

   Usuń
 6. Ciszę się, że wszystko gra. Jesteś dzielną i mądrą mamą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Noooo :) Wiedziałam, że będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że jest wszystko w porządku.
  I oby tak dalej!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. dobrze, że zmieniłyście psychologa, obie odetchniecie ;) No i super, idziecie w dobrym kierunku :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak. Po pierwszych zajęciach jestem zadowolona, mam nadzieję, że tak będzie dalej!

   Usuń
 10. Wierzyłam, że wszystko będzie dobrze ;) Niepotrzebne się martwiłaś... Kiedy macie kolejne podłączenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Kolejne podłączenie mamy na koniec października.

   Usuń
 11. Cieszę się,że jest wszystko dobrze pomału przyzwyczai się do nowych programów które zaakceptuje i będzie zadowolona z jakości słyszenia.Trzymam kciuasy!Wow 13 ząbek :) no wiadomo dzieci są marudne.Mój już ma 16 zębolków każdy przechodził bezobjawowo każdą noc przesypiał uff..
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję, ale mam wrażenie, że po każdej zmianie programu staje w rozwoju.
   No to Mały idzie jak burza z ząbkami :)

   Usuń