piątek, 7 marca 2014

Co to? Kto to?

Co to? Kto to?, czyli ćwiczenia i zabawy z dźwiękiem.


Jest to pozycja "Must have" dla dzieci niedosłyszących. Polecana także dla dzieci z autyzmem.

Zestaw zawiera płytę z nagranymi różnymi dźwiękami i historyjkami dźwiękowymi oraz obrazki, które odpowiadają dźwiękom z płyty.Dzięki temu zestawowi dzieci uczą się uważnego słuchania, identyfikowania i różnicowania bodźców akustycznych i wzrokowych oraz koncentrowania uwagi na dane sygnały dźwiękowe. Pomaga również rozwijać pamięć słuchową oraz wyobraźnię, a także wzbogacać mowę bierną i czynną.

Obrazki podzieliłabym na te z odgłosami zwierząt (głównie domowe), odgłosy pojazdów, dźwięki, które możemy spotkać w domu i na dworze oraz odgłosy instrumentów muzycznych.


Z tego zestawu korzystamy codziennie, a czasem nawet kilka razy, bo Zuzia bardzo go lubi. Rozkładam jej po kilka obrazków na raz. Na początku rozkładałam jej tylko zwierzęta, ale zauważyłam, że ma problem z odróżnianiem niektórych odgłosów, więc zmieniłam taktykę. Teraz rozkładam jej np. dwa zwierzątka, dwa pojazdy i dwa dźwięki pochodzące z domu. W ten uczy się różnicowania dźięków. Aktualnie mam wrażenie, że nie ma problemu z dopasowywaniem dźwięku do odpowiedniego obrazka.

Zestaw ten moim zdaniem ma też pewną wadę. Uważam, że niektóre obrazki nie są adekwatne do odpowiadającemu mu dźwiękowi. 

Co mam na myśli, ano jamnik z obrazka szczeka jak owczarek niemiecki, albo inny wielki pies.

Niemniej uważam, że jest to dobry zestaw dla początkujących :)

Zestaw możecie kupić TU.

6 komentarzy:

 1. Bardzo mi się to podoba i postaramy się zakupić :) Dzięki za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. taki zestaw jest dobry da dziecka słyszacego, po prostu fajna zabawa edukacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) cieszę się, że i u Was zagościł. Miłej zabawy i... nauki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zuzanna go uwielbia, więc nauka idzie pełną parą!

   Usuń