środa, 19 czerwca 2013

Ważne!!! - tabletki Cilest

Należę do tej grupy kobiet, która stosuje antykoncepcję hormonalną. Lekarz ginekolog przepisał mi 100 lat temu tabletki Cilest. Jako, że czułam się po nich od samego początku dobrze to stosuję je do dziś. Wszystko generalnie ładnie pięknie. Ciąża zaplanowana tak jak miało być. Po ciąży stosowałam inne tabletki, dla kobiet karmiących piersią, Azalia, ale że źle się po nich czułam to je ostawiłam. Kiedy skończyłam karmić piersią, długo zastanawiałam się, czy powrócić do tabletek Cilest. Ano powróciłam.

I tak oto przychodzi któregoś dnia mąż do domu i mówi: "Pokaż mi opakowanie po tabletkach". Ja: "Ale po co". A mąż: "Że kilka partii jest wycofanych z rynku!!!".

Jak się okazało właśnie te które od dwóch miesiący zażywałam zostały wycofane z obiegu!!! Nic tylko się cieszyć, że nie zaszłam w kolejną ciążę przez te dwa miesiące. Nie to, że nie chcemy mieć więcej dzieci, bo nie o to chodzi. Rozumiecie, prawda?

Proszę jeśli któraś z Was ich używa sprawdźcie, czy przypadkiem i Wasze nie są wycofane!!
A oto mój dowód:P.S. W imieniu Zuzi dziękuję Wszystkim za życzenia urodzinowe! Mam nadzieję, że spełnią się choć w połowie! :***

12 komentarzy:

 1. Wypowiem się, choć nie biorę.
  Tablety anty to mój wróg number one! To prawdopodobnie przez nie nie mogłam zajść w ciążę przez 5 lat. Przeszłam 2 operacje, mnóstwo zabiegów, a i tak spustoszenia, jakie wywołały już się nie naprawi. Potwornie rozregulowały mi organizm :( To, że mam Szymka, to cud.
  Nie polecam nikomu i nigdy!
  To tak ku przestrodze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O madafaka!!!
   No to mnie zestresowałaś! Na szczęście przed ciążą nie stosowałam ich długoterminowo, właśnie dlatego, że wiedziałam, że wiele kobiet poprzez długoterminowe zazywanie tabletek ma problemy z zajściem w ciąże!
   Ale cieszę się, że Wam się udało! Szymuś jest taki cudny!

   Usuń
  2. Gdybym wiedziała wcześniej, nigdy, PRZENIGDY bym ich nie brała!
   Udało się TYLKO dzięki współczesnej medycynie. Naturalnie nie było szans :(((

   Usuń
  3. Simon ja bralam tabletki anty, i dzieki nim wlasnie zaszlam tak szybko w ciaze. Po odstawieniu juz w pierwszym cyklu nam sie udalo.

   Usuń
 2. brałam kiedyś ciles, ale bardzo źle na niego reagowałam. szczególnie wzomożoną sennością i zatrzymaniem wody w organiźmie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tymi tabletkami to jest loteria!

   Usuń
 3. Ja brałam inne tabletki hormonalne, ale u mnie było to spowodowane względami zdrowotnymi, a nie chęcią braku ciąży, to było tak przy okazji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja przyjaciółka dostała tabletki na wyregulowanie okresu.

   Usuń
 4. Ja biorę tabletki te same co brałam przez 3 lata zanim zaszłam w ciążę.. Ale nieźle z tymi wycofanymi lekami..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezła paranoja. Ciekawe co z parami, które się zabezpieczały i dupa!

   Usuń
 5. Dobrze, że napisałaś taki post, bo mogłam pokazać go i ostrzec moją siostrę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No no. Mam nadzieję, że akurat jej nie są wycofane!

   Usuń